O nás Vlož službu Vlož akci v ČR Vlož ubytování Vlož zajímavost
 
 

Rozhledna v Lubech u Chebu


Rozhledny a vyhlídky

výlety Český les


O tom, že i v dnešní době může nová rozhledna vzniknout jako samostatná stavba a ne jen jako "přílepek" k telekomunikačnímu stožáru, svědčí i rozhledna U Strejců otevřená 14. srpna 2005 v Lubech u Chebu.
Jde o celodřevěnou montovanou stavbu vysokou 22 metry, z jejíž vyhlídkové plošiny je pěkný výhled nejen na okolní vrcholy Halštrovského mezihoří, ale především jižním směrem na město Luby a dále do Chebské pánve ohraničené masívy Slavkovského lesa a Dyleně.
Přestože rozhledna byla postavena ze soukromých peněz místního podnikatele pana Strejčka, je veřejnosti volně přístupná a vstupné na ni je dobrovolné.
Přístup: z Lubů (ČD, BUS) po červené turistické značce směrem na Kraslice, v Horních Lubech vlevo po neznačené silničce do kopce. Celkem asi 3 km.

Naposledy shlédnuté

Penzion, Liberec, Penzion Česká Chalupa
Liberec
Privát, Zdíkov, Na kopci
Zdíkov
Penzion, Pec pod Sněžkou, Bouda pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou
Hotel, Chrastava, Jízdy na koních - Farma Vysoká
Chrastava
Penzion, Chlum u Třeboně, Penzion Oáza zdraví
Chlum u Třeboně
Penzion, Albrechtice v Jizerských horách, Penzion Lucie
Albrechtice v J. h.
Penzion, Velenice, Chata Modrý pes
Velenice
Chata / Chalupa, Dolní Moravice, Chata Nová Ves
Dolní Moravice
Penzion, Ostružná, CHATA JONÁŠKA V OSTRUŽNÉ
Ostružná